kup kralja

Dramu na Vandi riješio Depaj – Atletiko srušio Sevilju

Depaj postigao jedini gol na utakmici, FOTO: X/Twitter

Nakon što je eliminisao aktuelnog osvajača španskog Kupa Kralja, ljutitog gradskog rivala, ekipu Reala, Atletiko Madrid je večeras na svojoj Vandi Metropolitano uspio da sruši ekipu koja su prvenstvu neočekivano bori za goli život – Sevilju. Bilo je 1:0 u glavnom gradu Španije, a trenutak desio se u 79. minutu kada su rezervisti Memfis Depaj i Anhel Korea “zapalili” tribine Kolčonerosa.

Argentinac je odradio veći dio posla, oslobodio se protivičkih defanzivaca i onda nesebično proigrao Holanđanina kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gola.

Utakmica je inače vrvila od uzbuđenja, Atletiko je i ranije mogao do prednosti, ali je Antoan Grizman u 26. minutu promašio penal – poslao je loptu preko prečke. Sudija je u nastavku poništio dva gola domaćinu, oba opravdano zbog ofsada – uzalud su se radovali Grizman i Depaj.

I, kada se orila Vandom pobjednička pjesma navijača Atletika – tajac. U 97. minutu Horhe Manzano je poslije starta Markosa Ljorentea signalizirao penal za Sevilju, ubrzo je dobio reakciju VAR-a i kada je pogledao snimak – predomislio se.

Naš reprezentativac Stefan Savić meč je pratio sa klupe za rezervne fudbalere.

U srijedu je Real Sosijedad pobijedio Seltu u Vigu 2:1, sinoć je Majorka bila bolja od hita španskog i evropskog fudbala – Đirone 3:2, dok je ogromnu pobjedu pred svojim navijačima ostvario Atletik Bilbao eliminisavši Barselonu nakon produžetka 4:2.