KUP NJEMAČKE

Dupla kruna Bajera zahvaljujući projektilu Džake

Kajzerslautern je sanjao da senzacionalno mogu do titule u Kupu Njemačke, ali večeras im se ispriječio tim koji ove sezone imao niz od 51 meč bez poraza. Bajer Leverkuzen bio je bolji rezultatom 1:0.

Ključni gol viđen je u 16. minutu. Lopta je došla do Granita Džake na skoro 30 metara udaljenosti od gola, a Švajcarac je sada već sve navikao da redovno pogađa iz ovakvih situacija, pa je i sada to bio slučaj.

Planove Farmaceuta značajno je poremetio crveni karton koji je u 44. minutu zaradio Odilon Kosounu.

Bio je prinuđen Ćabi Alonso da u drugom poluvremenu napravi neke defanzivnije promjene i pokuša da mirno privede meč kraju. Uspjeli su to šampioni Njemačke i tako su došli do prve duple krune u istoriji Bajera.

Takođe, ovo je tek drugi put da je tim iz Leverkuzena osvojio Kup Njemačke. Prethodni put to su uradili 1993. godine.