PREMIJER LIGA / 37. KOLO

Duran se ukazao i izvukao Aston Vili remi protiv Liverpula

Važan bod u borbi za Ligu šampiona osvojili su fudbaleri Aston Vile. Tim Unaija Emerija ugostio je Liverpul u 37. kolu Premijer lige i uspio da osvoji bod (3:3) iako je gubio sa 3:1.

Gledaoci nisu uspjeli ni da se smjeste na svoje sjedište, a gosti su već poveli. Nakon 62 sekunde igre lopta je bila u mreži Lavova iz Birmingema. Harvi Eliot je centrirao, a nekarakteristično loše je reagovao Emilijano Martinez i praktično sam poslao loptu u svoju mrežu.

Njegovi saigrači brzo su se trgli iz uvodnog šoka. U 12. minut Oli Votkins je probio po lijevoj strani, vratio loptu na 12 metara od gola gostiju odakle je ubitačno precizan bio Juri Tilemans.

Ipak, otvoreno se nastavilo, a sljedeći udarac zadao je Liverpul. Džo Gomez je šutirao u 23. minutu, Martinez samo kratko odbio, a na loptu je naletio Kodi Gakpo i poslao je u mrežu.

Na visokih 3:1 u 48. minutu povećao je Džarel Kvansa golom glavom nakon centaršuta Eliota iz slobodnog udarca.

Uslijedila su dva poništena gola – po jedan na obje strane. Prvo je Votkinsu poništen gol, a potom i Eliotu, oba puta zbog ofsajda.

Činilo se da Redsi plove ka sigurnom trijumfu, ali onda se ukazao Džon Duran na Vila Parku. Veliku grešku Aleksisa MekAlistera u 85. minutu Kolumbijac je iskoristio i pogodio sa ivice kaznenog prostora.

Samo tri minuta kasnije mnogo sreće je imao. Duran je pokušao da uposli svog saigrača na nekih 30 metara od gola Liverpula, lopta se od jednog defanzivca gostiju odbila pravo u gol.