JUVENTUSU SAMO BOD

Dušan silan, a Milik neoprezan

Vlahovićev gol nije bio dovoljan da se sruši Empoli, FOTO: FC Juventus/X

Juventusovom nizu od pet pobjeda došao je kraj – torinski velikan je 22. kolu italijanske Serije A odigrao samo 1:1 protiv Empolija. Što na kraju i nije tako loš rezultat za domaćina koji je od 18. minuta igrao sa desetoricom nakon što je Arkadijuš Milik zbog neopreznog starta dobio crveni karton.

Ipak, i pored brojčane inferiornosti Stara dama uspjela je da stigne do prednosti pogotkom Dušana Vlahovića – reprezentativac Srbije se odlično snašao nakon kornera i sa pet metara sproveo loptu u mrežu. Nastavlja Vlahović da igra u fenomenalnoj formi, postigao je već šest golova u 2024. godini, u istoriji Juventusa samo je jedan fudbaler postigao više pogodaka u januaru – Kristijano Ronaldo – sedam.

Prednost domaćina trajala je dvadeset minuta, jer je u 70. Tomazo Baldanci preciznim udarcem vratio stvari na početak. U nastavku, gosti su češće bili u posjedu lopte, Juve se organizovano branio, ali nije uspio iz kontranapada da postigne gol vrijedan pobjede.

Zato, sada Inter ima šansu da se vrati na vrh tabele Serije A – sjutra će igrati protiv Fiorentine u Firenci.