PRVA LIGA / 24. KOLO

Egzibicija Sekulića i Budućnosti – Arsenal stradao pod Goricom

U dva navrata uspio je da postigne gol sa centra terena, a večeras je pod Goricom imao svoj šou – Balša Sekulić je u potpunosti razoružao Arsenal!

Na zatvaranju 24. kola Prve lige Budućnost je ubjedljovo savladala Tivćane 6:0, a pomenuti napadač je potpisao “het-trik”!

Da će imati učinak za pamćenje stameni Danilovgrađanin je najavio već u 25. sekundi utakmice iskoristivši kiks protivničke odbrane za 1:0.

Sekulić je u 6. minutu udvostručio prednost – akciju je započeo Petar Grbić, loptu je glavom na peterac vratio Igor Ivanović za Milana Vukotića čiji je udarac zaustavio Bojan Zogović, a Sekulić “otpadak” pospremio u mrežu.

Utakmica je riješena u 17. minutu – korner je izveo Vukotić, a glavom, uprkos što ga ne karakteriše visina, vrhunski reagovao Ivanović za prvi gol od povratka u Budućnost.

Arsenal jalov, bezopasan, dezorijentisan…Plavi su “namirisali krv” te nastavili agresivno i u drugom poluvremenu kada je Sekulić na asistenciju Ivanovića potpisao treći gol na utakmici.

Nije se aktuelni šampion zaustavio na 4:0 i rezervisti su imali riječ, pa je Tonći Mujan nastavio golgetersku seriju koju je započeo u prošlom kolu – pogodio je za 5:0 na asistenciju Grbića u 73. minutu.

Mujan se nakon pogotka našao i među asistente, jer je u 83. minutu odigrao povratni pas za Đorđa Despotovića koji postiže drugi gol u dresu Plavo-bijelih. Tek bi trebalo da pokaže kolilo vrijedi…

Prva pobjeda Budućnosti u drugom dijelu sezone. Izgleda da vodeći dvojac tek pronalazi pravu formu…