LIGA KONFERENCIJA / POLUFINALE

El Kabi je noćna mora Aston Vile, Olimpijakos je prvi put u evropskom finalu

Fudbaleri Olimpijakosa ispisali su istoriju. Ova generacija crveno-bijelih ostaće zauvijek upisana u istoriju kluba iz Pireja s obzirom da su prvi tim Olimpijakosa koji je izborio finale nekog evropskog takmičenja.

Večeras su u polufinalu savladali ponovo Aston Vilu rezultatom 2:0 i sa ukupnih 6:2 zakazali finale protiv Fiorentine. Meč za trofej se igra u Atini na stadionu AEK-a pa je sigurno da će 29. maja Atina biti obojena u crveno-bijelo.

Očekivalo se da će Lavovi iz Birmingema krenuti jako u ovaj meč, ali su ih domaći, nošeni zapaljivom atmosferom na stadionu Georgios Karaiskakis, presjekli.

Igrao se 10. minut, Kvini je poslao oštru loptu po zemlji na drugu stativu, a tamo se našao Ajub El Kabi koji je postao noćna mora tima Unaija Emerija u ovom dvomeča s obzirom da mu je ovo bio četvrti gol protiv Aston Vile u ova dva meča.

Ako do 81. minuta sve već nije bilo jasno od tog momenta jeste. Dugu loptu je poslao Konstantinos Colakis, a El Kabi je izbjegao ofsajd zamku, izašao sam pred Emilijana Martineza i po peti put zatresao mrežu Lavova u ovom dvomeču.

Prvobitno je sviran ofsajd, ali poslije VAR provjere ta odluka je preinačena i dosuđen je pogodak za Olimpijakos.

Crnogorski kapiten Stevan Jovetić ni na ovom meču nije zaigrao.