PREMIJER LIGA / 36. KOLO

Everton bez popusta prema davljeniku

Obezbijedili su fudbaleri Evertona opstanak, ali nisu bili popustljivi prema Lutonu. Karamele su otkinule bod davljeniku u prvom meču 36. kola Premijer lige – 1:1 (1:1).

Ekipa Šona Dajča povela je iz jedanaesterca Dominika Kalverta-Luina u 24. minutu.

Nakon kornera, Teden Mengi je u svom kaznenom prostoru oborio Džarada Brentvajta. Sudija Robinson u prvi mah nije pokazao na bijelu tačku, ali je nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka preinačio svoju odluku.

Interesantno je da je Dajč izveo startnu postavu sa devetoricom Engleza. Ime engelskog stratega vezano je za poslednjih 45 utakmica Premijer lige u kojima je neki tim imao devetoricu domaćih fudbalera u startnoj postavi. Dajč je 41. put postavu sa dominantno engelskim igračima izveo dok je vodio Barnli i četiri puta kao menadžer Evertona.

U 31. minutu je Albert Sami Lakonga poslao dubinsku loptu na ćošak peterca Evertona, Elajdža Adebajo je primio na grudi i poslao u dalji ugao za, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Pogotkom Adebaja, fudbaleri Lutona su upisali i 29. meč u kojem su i postizali i primali golove, a u tom segmentu dijele prvo mjesto u istorijskim knjigama Premijer lige sa Svindonom (sezona 1993/94) i Sautemptonom (1994/95).

Luton je prvi ispod crte, sa 26 bodova, koliko ima i Notingem Forest u sigurnoj zoni, ali Šumari tek treba da odigraju svoj meč 36. kola. Barnli ima dva boda i takođe meč manje od Šeširdžija.