KUP SRBIJE

Evropski ambijent i fudbal u Loznici – Zvezdi dupla kruna

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol u Loznici, Foto: M.M/ATA Images/PIXSELL

U vrhunskom ambijentu i atmosferi, kakva doliči nivou ozbiljnog evropskog fudbalskog takmičenja, odigrana je utakmica finala Kupa Srbije – Crvena zvezda savladala je Vojvodinu 2:1.

Na stadionu Lagator, svi akteri meča za trofej potrudili su se za spektakl pred početak utakmice, pa se komšije s pravom hvale na društvenim mrežama slikom koja je iz Loznice obišla Evropu.

Do 28. trofeja Kupa, sedmog u Srbiji, Crvena zvezda došla je golovima Mirka Ivanića i Uroša Spajića. Dupla kruna (četvrta uzastopna) za tim Vladana Milojevića, koji kolo prije kraja Superlige ima 16 bodova više od najvećeg rivala, drugoplasiranog Partizana.

Novosađani su se hrabri isprsili kvalitetnijem rivalu, prvi imali veliku šansu na meču, a do zasluženog pogotka stigli u 98. minutu preko Alekse Vukanovića.

Vojvodina je prva zaprojetila udarcem Alekse Vukanovića čiji je pokušaj uspio da zaustavi Omri Glazer. Brzo se probudila Crvena zvezda, dominirala, stvarala šanse preko Osmana Bukarija, Mirka Ivanića, Marka Stamenića, Hvang InBeoma

U jeku dominacije Zvezde, igrao se 35. minut kada je pospanu odbranu šampiona Srbije umalo kaznio talentovani Mihailo Ivanović koji iz dobre pozicije šalje loptu pored stative. Do tog momenta najbolja šansa na utakmici…

Samo dva minuta poslije prilike Novosađana do prednosti stižu Beograđani – Šerif Endiaje proigrao je Ivanića, a nekadašnji reprezentativac Crne Gore iskoristio očajnu reakciju protivničke defanzivne linije i pogodio za prednost svog tima.

A, 180 sekundi kasnije Endiaje je duplirao prednost, ali je nakon konsultacije sa VAR sobom glavni arbitar Milan Ilić poništio gol zbog ofsajda.

Drugo poluvrijeme obilježilo je nekoliko prekida. Navijači Crvene zvezde bacili su konfete na teren, odnosno gol Vojvodine, a prilikom toga pogodili u glavu golmana Novosađana Lazara Carevića koji se pridigao nakon intervencije medicinskog tima.

Potom je bivši golman Grblja nehotice, u želji da izbije loptu, praktično nokautirao štopera Zvezde Uroša Spajića koji je nekoliko sekundi bio bez svijest. Stameni defanzivac je odlučio da ostane u igri, a samo 10. minuta kasnije, konkretno u 66. minutu udvostručio je prednost favorita – 2:0.

Ušao je u igru crnogorskih reprezentativac Andrija Radulović zamijenivši povremenog člana našeg nacionalnog tima Vukana Savićevića i odmah se našao u velikoj šansi – Kotoranin je sa osam metara poslao loptu iznad prečke.

Potpuno se otvorila Vojvodina, još jednom zaprijetila preko Radulovića, istovremeno ostavljala mnogo prostora na svojoj polovini što je Zvezda kaznila u 81. minutu pogotkom Endiajea, ali po ko zna koji put VAR je poništio pogodak napadača iz Senegala.

Uprkos porazu Vojvodina crnogorskog stručnjaka Božidara Bandovića ostavila je odličan utisak u Loznici, pa je samim tim zaslužila i pogodak, tačnije vrhusku realizaciju Alekse Vukanovića u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Dakle, Crvena zvezda ima 28 Kupova, Partizan 16, ovogodišnji finalista, Vojvodina – dva.