PREMIJER LIGA / 2. KOLO

Faraon dominira na Enfildu

Druga pobjeda u isto toliko mečeva za fudbalere Liverpula. Redsi su danas sa 2:0 na Enfildu nadigrali Brentford i potvrdili odlično otvaranje sezone.

Već u 13. minutu Liverpul je poveo. Poslije kornera gostiju, odlično je kontru poveo Diogo Žota, uposlio Luisa Dijaza, a kolumbijski ofanzivac je zakucao loptu u mrežu Marka Flekena.

Drugi gol postigao je Mohamed Salah u 70. minutu i postavio konačnih 2:0. Dijaz ga je svojim dodavanjem spojio sa golom, a Faraonu je ostao lakši dio zadataka.

Egipatski fudbaler dominira gdje god da se igra, ali posebno je inspirisan na Enfildu. Naime, na 128 utakmica u Premijer ligi za Liverpul Salah je učestvovao u postizanju u isto toliko golova. Konkretno – 93 pogotka i 35 asistencija.

Poređenja radi nijedan drugi igrač Liverpula od 2017. godine (kada je Salah potpisao za Redse) nema preko 100 učestvovanja u golovima postignutim na domaćem terenu.

Sve ovo je savršen ulazak u sezonu za Redse i Arnea Slota – sve to pred gostovanje Mančester junajtedu u 3. kolu Premijer lige.

Brajton – Mančester junajted 2:1 (1:0)