LIGA EVROPE / POLUFINALE

Farmaceuti injekcijama Virca i Andriha uspavali Vučicu, egal na Velodromu

Fudbaleri Bajer Leverkuzena već polako vide finale Lige Evrope. Farmaceuti su večeras na Olimpiku savladali Romu sa 2:0.

Iako je Vučica bila mnogo opasnija u prvom dijelu prvog poluvremena (prečku pogodio Romelu Lukaku) prvi udarac je zadao novi šampion Njemačke. U želji da vrati loptu svom golmanu Rik Karsdrop ju je odložio Alehandru Grimaldu koji nesebično asistira Florijanu Vircu, a talentovani Njemac dovodi Farmaceute u prednost.

Najljepši gol noći viđen je na Olimpiku i to u mreži Rome. Zaista prelijep gol je u 73. minutu postigao Robert Andrih. Namjestio se Njemac sa više od 18 metara i perfektno “ubio pauka”.

U drugoj utakmici večeri Olimpik Marsej i Atalanta odigrali su neriješeno na Velodromu, 1:1.

Boginja je prva “ugrizla”. Tun Kopmajner je precizno uposlio Đanluku Skamaku koji pogodio za 1:0 na Velodromu.

Domaći su uzvratili golčinom Šansela Mbembe koji je pogodio sa nekih 20 metara od stative.

Roma – Bajer Leverkuzen 0:2