BUNDESLIGA / 20. KOLO

Farmaceuti se vratili pobjedama, Bajern preokrenuo

Ne izostaju uzbuđenja kada je u pitanju njemačka Bundesliga. Uvijek nezgodan rival, Borusija Menhengladbah, stigla je u goste Bajernu u Minhen u okviru 20. kola.

Bavarci su u prošlom kolu iskoristili kiks Bajer Leverkuzena i spustili zaostatak na dva boda na tabeli. Ipak, današnji meč nije otvoren kako treba za momke Tumasa Tuhela, ali su na kraju stigli do pobjede, 3:1.

Igrao se 35. minut kada su Manuel Nojer i Tomas Miler popustili pod pritiskom, a to je iskoristio Niko Elvedi za vođstvo Borusije na Alijanc areni.

Do poluvremena šampion Njemačke stigao je do poravnanja. Tomas Miler je spojio mladog Aleksandra Pavlovića, a ovaj je drugi meč u nizu zatresao mrežu rivala.

Sasvim očekivano, krenuo je pritisak Bajerna u drugom dijelu igre, a isplatilo se u 70. minutu. Miler je pri skoku zasmetao golmanu Moricu Nikolasu, po procjeni sudije bez faula, a lopta je došla do Harija Kejna koji je pogodio praznu mrežu i donio potpuni preokret svom timu.

Potvrda pobjede stigla je u 86. minutu, a strijelac je bio Matijas de Liht.

Sa druge strane, Bajer Leverkuzen nije dozvolio da ih uzdrma kiks iz prošlog kola kada su igrali 0:0 upravo protiv Borusije Menhengladbah. Farmaceuti su bili danas sigurni na gostovanju Darmštadu, 2:0.

Junak pobjede tima Ćabija Alonsa bio je Nejtan Tela. Prvi gol Nigerijca stigao je u 33. minutu. Alehandro Grimaldo ga je proigrao, a Tela je iskosa oštrim udarcem poslao loptu pod prečku. Konačan rezultat postavio je u 52. minutu sjajnim ubacivanjem na drugu stativu prilikom centaršuta Florijana Virca.

Bajern Minhen – Borusija Menhengladbah 3:1