GALATA BLIZU TITULE

Fener zaustavljen u Sivasu

Napadač Fenerbahčea Batšuaji, Foto: Sports Press Photo/SIPA USA/Pixsell

Pet kola prije kraja turskog šampionata fudbaleri Galatasaraja imaju četiri boda prednosti u odnosu na velikog rivala – tim Fenerbahčea.

Galata je juče pred svojim navijačima savladala Pendikspor 4:1, a večeras dočekala kiks Edina Džeka i drugova – Fener je igrao samo 2:2 na gostovanju Sivasporu.

Gosti su poveli u finišu prvog poluvremena preko Brazilca Freda. Početkom drugog dijela izjednačio je Fode Koita, a velikan iz Istanbula vratio prednost preko Irfana Kavečija i rezultat 1:2 je bio na snazi sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade kada je albanski reprezentativac Rej Manaj pogodio sa bijele tačke za konačnih 2:2.

Fenerbahče je prekinuo seriju od sedam pobjeda, nedavno je u Ligi konferencija eliminisan u četvrtfinalu takmičenja od Olimpijakosa našeg Stevana Jovetića, a u sljedećem kolu igraće gradski derbi protiv Bešiktaša.

Sastaće se Fener i Galata do kraja sezone, konkretno 19. maja u pretposljednjem kolu Superlige Turske, ali će možda do tada Galatasaraj već odbraniti titulu.

Tursko prvenstvo je ove sezone često bilo u žiži svjetske javnosti, posljednji put zbog meča Superkupa kada je Fener pred duel sa Galatom, nezadovoljan terminom utakmice iz protesta prema Fudbalskom savezu Turske, poslao na teren omladince koji su u prvom minutu primili gol, a onda napustili igralište. Meč je službenim rezultatom završen 3:0 u korist Galatasaraja.