PREMIJER LIGA / 31. KOLO

Fenjeraš umalo spotakao Liverpul

Fudbaleri Liverpula savladali su posljednjeplasiranu ekipu Premijer lige, Šefild junajted, sa 3:1 na svom terenu u 31. kolu najjače engleske fudbalske lige.

Ipak, nije išlo sve tako glatko kako rezultat govori za Redse.

Lider Premijer lige poveo je u 17. minutu. Darvin Nunjez je odlično namirisao neopreznost golmana gostiju, Iva Grbića, koji ga je pogodio pri ispucavanju.

Hladan tuš ekipi Jirgena Klopa stiže u 58. minutu. Poslije udarca glavom Gustava Hamera lopta se od Konora Bredlija odbila u gol Liverpula. Situacija je postala napeta s obzirom da Redsi praktično nemaju pravo na kiks u gustoj borbi za titulu sa Arsenalom i Mančester sitijem.

Erupcija se dogodila u 76. minutu. Poslije jednog centaršuta lopta se odbija na 18 metara od gola Šefilda odakle je pravu raketu ka mreži poslao Aleksis MekAlister i postigao jedan od najljepših golova ove sezone.

Pobjedu je u 90. minutu potvrdio Kodi Gakpo na asistenciju Endija Robertsona.

Liverpul – Šefild junajted 3:1

Nunjez 17, MekAlister 76, Gakpo 90 – Bredli 58(AG)

Čelsi – Mančester junajted 4:3