PREMIJER LIGA / 27. KOLO

Foden i Haland obojili Mančester u plavo

Uprkos tome što Mančester junajted trenutno nije ni približno dobra ekipa kao Mančester siti, dueli ova dva velika rivala uvijek donose uzbuđenja.

Sastali su se danas u 27. kolu na Itihadu dva Mančestera, plavi i crveni, a kao pobjednik je nakon preokreta izašao aktuelni šampion Siti rezultatom 3:1(1:0).

Markus Rašford šokirao je domaće navijače već u 8. minutu kada mu je Bruno Fernandeš dodao loptu na nešto više od 20 metara od gola Sitija, napadač Junajteda je iz prve opalio kao iz topa i poslao iza leđa Edersona i djelovalo je da možemo da gledamo uzbudljiv meč.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu, Građani su došli do izjednačenja, a za još jedan prelijep pogodak je bio zadužen Fil Foden koji je plasirao loptu u mrežu.

Nastavio je domaćin da opsjeda gol Junajteda, a mreža je ponovo otključana u 79. minutu kada je raspoloženi Foden ponovo pogodio zahvaljujući pasu večeras sjajnog Hulijana Alvareza.

Konačan rezultat postavio je Erling Haland u nadoknadi vremena i postigao svoj 18. gol u sezoni, pa je Siti i nakon gradskog derbija nastavio trku sa prvoplasiranim Liverpulom koji ima jedan bod više.

Junajted je ovim porazom ostao na 44 boda, šest manje od Totenhema i mjesta koje vodi u Evropu.