PREMIJER LIGA / 31. KOLO

Foden potopio oslabljenu Aston Vilu – čeka se odgovor Liverpula

Foden igrač utakmice, Foto: martin Rickett/PRESS ASSOCIATION/Pixsell

Mančester siti nije pobijedio konkurente za titulu, ali je slavio u meču gdje nije imao pravo na kiks – Građani su u 31. kolu srušili Aston Vilu 4:1.

Ekipu iz Birmingema, koja je u domu aktuelnog šampiona Premijer lige igrala bez ključnih igrača poput Olija Votkinsa, Džejkoba Remzija, Emilijana Buendije, Matija Keša i Emilijana Martineza, razbio je Fil Foden sa tri pogotka.

A, prvi gol na utakmici djelo je Rodrija koji je u 11. minutu na pravi način ispratio prodornog Dokua.

Samo devet minuta kasije Vila je uspjela da odgovori preko Džona Durana – Kolumbijac je odigrao savršen dupli pas sa Morganom Rodžeresom i precizno pogodio mrežu.

Sav šou je zatim ukrao Fil Foden reprezentativac Engleske vratio je prednost domaćinu u samom finišu prvog poluvremena lukavim udarcem iz slobodnjaka – kroz živi zid.

Rodri se nakon pogotka našao i u listi asistenata, za drugi gol Fodena koji je praktično otklonio dileme oko pobjednika.

Ipak, agilni ofanzivac je najljepše ostavio za kraj te potpisao het-trik, već treći u Premijer ligi…

Pep Gvardiola je odlučio da Erlinga Halanda i Kevina de Brujnea odmori, pa norveški golgeter i belgijski majstor fudbala nijesu ulazili u igru.

Arsenal je u ranijem terminu lako izašao na kraj sa Lutonom (2:0) i preuzeo lidersku poziciju, a sjutra se čeka odgovor Liverpula koji je apsolutni favorit u duelu sa Šefildom.