PREMIJER LIGA / 23. KOLO

Fodenov het-trik za Gvardiolin miran san

U posljednjem meču 23. kola engleske Premijer lige fudbaleri Mančester sitija bili su bolji od Brentforda na gostovanju, 3:1.

Posljednja dva duela ovih timova pripala su popularnim Pčelama, pa se očekivalo da će Građani i večeras imati težak zadatak. Upravo je tako i bilo.

U 21. minutu Brentford je poveo. Strijelac je bio Nil Mopej i to na asistenciju golmana svoje ekipe, Marka Flekena. Holanđanin je ispucao loptu koja je preskočila kompletnu odbranu Sitija, a sjajno im se iza leđa prikrao Mopej i potom savladao Edersona.

Ali, onda na scenu stupa Fil Foden. Igrao se posljednji od tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu. Nakon centaršuta Kevina de Brujna lopta je došla do Fodena koji je ostao sam na nekih desetak metara od gola Flekena i potom rutinski realizovao priliku u kojoj se, pomalo neočekivano, našao.

Potpuni preokret stigao je u 53. minutu. Ponovo je veliku ulogu u postizanju gola imao De Brujne. Belgijanac je u trepavicu pogodio Fodena koji se poklonio i glavom zatresao mrežu domaćina.

Konačan rezultat i svoj het-trik Foden je potpisao u 70. minutu. Erling Haland mu je odložio loptu, a Englez je probio kroz odbranu Brentforda i prošetao se do gola.

Everton – Totenhem 2:2