1. CFL / 20. KOLO

Francuz razgalio Topolicu – Mornar na evropskom kursu

Pobijedili su ih u Nikšiću, a sada i u svom Baru – fudbaleri Mornara znaju formulu za trijumf protiv Sutjeske! U 20. kolu 1. CFL-a tim sa Topolice je slavio pred domaćim navijačima 1:0 i preuzeo treće mjesto koje na garantuje evropski izlet – kvalifikacije za Ligu Konferencija.

Čovjek odluke je Francuz gabonskog porijekla Kris OdongMba! Ofanzivac Mornara, koji je ranije nastupao u rodnoj zemlji, ali i Engleskoj, Belgiji, Slovačkoj, Letoniji i na Kipru, iskoristio je smušenost odbrane gostiju u 61. minutu i nakon centaršuta Marka Ćetkovića zatresao mrežu – treći put u tekućoj sezoni.

<<< Test psihe i karaktera

Na prvu šansu, ispostaviće se najbolju u prvom poluvremenu, čekalo se 13 minuta kada se dribler Mornara Demir Škrijelj našao oči u oči sa Vladanom Giljenom, šutirao sa tri metra, a kapiten Nikšićana bravuroznom paradom spriječio pogodak.

Prije pogotka Kris Ondong-Mba je u 22. minutu šutirao pored stative, a zaprijetila je opasno i u Sutjeska – u 35. minutu Dragan Grivić je precizno izveo slobodan udarac, ali pribran je na golu Barana bio Stefan Popović i otklonio opasnost.

<<< Topovski Arsenal, Rudari kopaju sve dublje

<<< Goleada u Petrovcu

U nastavku bez uzbuđenja sve do 60. minuta kada je Milan Mirosavljev faulirao Balšu Dubljevića, a nekadašnji fudbaler Sutjeske nakon nezgodnog duela morao da primi medicinsku pomoć van linija igrališta. Iako su bili sa igračem manje u polju, Barani upravo iz tog prekida stižu do pogotka – prekaljeni Marko Ćetković je ubacio loptu, odbrana Nikšićana spavala, a akciju sa druge stative ispratio OndongMba i ugurao loptu u mrežu za veliko slavlje pod Rumijom.

Blijeda Sutjeska nije uspjela da kreira akciju opasnu po gol domaćina, pa je u 81. minutu štoper Anto Babić iznenadio oko hiljadu gledalaca na Topolici kada je sa 30-ak metara topovskim udarcem raspalio po lopti, golman Popović bio na iskušenju, ali iz drugog pokušaja ukrotio udarac ispred Grivića.

U 94. minutu Sutjeska je bila blizu izjednačenja, ali je golman Barana Popović odličnom intervencijom ušao u šut Griviću, lopta se odbila do Simića, a nekadašnji reprezentativac Crne Gore šalje loptu preko prečke.

Simić je u finišu zaradio drugi žuti, zapravo crveni karton.