MLADA FUDBALSKA REPREZENTACIJA CRNE GORE

Franeta u posljednjoj sekundi donio pobjedu Crnoj Gori

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Albaniju rezultatom 1:0 u nastavku utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Podsjećamo ovaj meč je počeo 21. novembra, ali je zbog velikog nevremena u Podgorici prekinut u 27. minutu i upravo od tog momenta je nastavljena utakmica danas.

Do poluvremena viđena je samo jedna šansa gostiju. Albanci su u 35. minutu imali veliku priliku, ali golman Nikola Ivezić “skinuo” taj zicer.

Drugi dio igre počeo je najvećom prilkom Crne Gore do tog momenta. U 51. minutu centrirao je Ognjen Gašević ka Damjanu Mugoši koji se našao u velikoj šansi, ali albanski golman Klidman Lilo je uspio da se baci u noge fudbaleru tivatskog Arsenala i da zaustavi njegov udarac.

Albanija je veliku priliku imala u 71. minutu. Poslije lijepe akcije Adriona Pajazitija i Stivena Špendija sam pred Ivezića je izašao albanski napadač, ali je naš golman još jednom bio na vrhuncu zadatka.

Najzanimljiviji detalj dogodio se u 92. minutu. Kontru našeg tima pokrenuo je Viktor Đukanović, dodao do Andrije Radulovića koji je proslijedio Marku Franeti, a štoper Petrovca pogodio efektno.