Fudbal u BiH stanuje u Mostaru – ime mu je Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog pred početak finala Kupa, FOTO: Twitter

Ubjedljivo i dominantno prošetali su se domaćim prvenstvom, odbranili šampionski tron, osvojili osmu titulu državnog prvaka, a sada u gradskom derbiju pridodali i pehar Kupa za duplu krunu!

Fudbaleri Zrinjskog osvojili su nacionalni Kup pobijedivši Velež sa 1:0.

Trenutak odluke bio je 51. minut kada je hrvatski internacionalac Mario Ćuze riješio pitanje pobjednika u Zenici pred krcatim tribinama stadiona Bilino Polje. Drugi trofej Kupa za Zrinjski, nakon što su prvi osvojili 2008. godine.

U prvenstvu Bosne i Hercegovine ostala su još dva kola, ali mostarski tim ima 20 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani banjalučki Borac i već sada je mislima okrenut ka kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Što se Veleža tiče, cijeli meč odigrao je naš Mitar Ćuković – ekipa je peta na tabeli, četiri boda daleko od trećeplasiranog Sarajeva.