BUNDESLIGA / VELIKI PREOKRET, KLJUČA NA DNU, TRI MEČA ZAVRŠENA 1:1

Fudbaleri Kelna odbijaju da budu žrtveni jarčevi

Keln se bori za goli život, Keln je imao dva gola zaostaka, ali je uspio da preokrene i ostao u trci za opstankom u Bundesligi. Jarčevi odbijaju da budu i žrtveni, savladali su Union Berlin u 33. kolu sa 3:2.

Ovo je prvi put nakon više od dvije godine da se Keln vratio iz dva gola zaostaka i slavio. Poslednji put se to dogodilo 9. aprila 2022. u meču sa Majncom. Sa druge strane, Union Berlin je prvi put izgubio meč u Bundesligi nakon što je imao dva gola prednosti.

Gosti su za samo četiri minuta, preko Robina Knohea i Kevina Folanda iz jedanaesterca poveli 2:0. Bilo je to najkraće vrijeme potrebno Unionu da postigne dva gola na gostovanju. Koliko loše tim iz glavnog grada Njemačke ove sezone igra u gostima, dovoljno govori činjenica da su u prethodnih 12 mečeva van svog stadiona postigli isti broj golova kao u prvih 19 minuta utakmice na Rajn Energi stadionu.

Keln se međutim nije predavao. Florijan Kajnc je u 45. minutu iz jedanaesterca smanjio na 1:1, Štefen Tiges u 87. minutu izjednačio, da bi trećem minutu sudijske nadoknade Linton Maina projurio po lijevoj strani, oštro centrirao, a Damion Dauns glavom zatresao mrežu za potpuni preokret i erupciju oduševljenja na prepunom stadionu Rajn Energi.

Jarčevi su trenutno dva boda iza Majnca, koji se nalazi u zoni baraža za opstanak i od 18.30 časova gostuje finalisti Lige šampiona, Borusiji iz Dortmunda.

Union Berlinu nije pomogla smjena Nenada Bjelice, imaju samo bod više od Majnca.

Interesantno je da je Keln jedini slavio u udarnom terminu od 15.30 časova, a da su preostala tri meča završena identičnim rezultatom – 1:1.

Gola za RB Lajpcig postigao je Benjamin Šeško, koji je pogodio na šestoj uzastopnoj utakmici. Slovenac se nalazi samo gol iza rekordera Bikova, Tima Vernera.