Fudbalerke obezbijedile baraž, mini jubilej za Armisu Kuč

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je na DG areni reprezentaciju Kipra 2:0, i plasirala se u glavnu rundu Lige nacija

Izabranice Mirka Marića krenule su ofanzivno od samog starta, a u 19. minutu Jelena Vujadinović imala je sjajnu priliku, ali je dobro reagovala golmanka gostujućeg tima Marija Matai, koja se istakla i u finišu prvog poluvremena kada je Helena Božić dva puta tukla po lopti ali nije uspjela da savlada čuvara mreže gostiju.

Drugo poluvrijeme bilo je kao iz snova za naše djevojke. Nije prošlo ni 60 sekundi, kada je Sara Papadopulu poklonila loptu Jeleni Vujadinović, a ova je proslijedila do Slađane Bulatović koja je poslala pod prečku za prednost Crne Gore.

U nastavku su još jače krenule domaće, što se isplatilo u 72. minutu kada je nakon centaršuta kapitenke Bulatović loptu glavom u mrežu smjestila Armisa Kuč za svoj trideseti gol u reprezentativnom dresu.

Do kraja meča disciplinovano su odigrale naše predstavnice, i ostvarile trijumf koji ih vodi u plej of za B diviziju.