OLIMPIJSKE IGRE / FUDBAL

Fudbal je vlasništvo Španaca, Furija osvojila Pariz

U finalu Olimpijskih igara, Španci su savladali Francusku rezultatom 5:3 posle produžetaka. Baš kao i na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, samo tada u polufinalu, Crvena furija je i u Parizu održala čas fudbala izabranicima Tjerija Anrija.

Francuzi  na krilima odlične atmosfere dobro krenuli i veoma rano su stigli do vodećeg gola.

Enco Milo se u 12. minutu iznenada odlučio na udarac iskosa sa desne strane, gađao je i pogodio donji desni ugao i usledilo je slavlje na tribinama, 1:0.

Svega šest minuta posle vodećeg gola, sjajna akcija Španaca po desnoj strani, usamljen pred golom bio je Fermin Lopes, lako je matirao golmana Francuske za 1:1. Isti igrač je samo sedam minuta kasnije postigao i drugi gol.

Nedugo zatim slobodan udarac izveo je Aleks Baena koji je bio neodbranjiv sa 18 metara preko živog zida za velikih 1:3.

Očekivalo se da će Španci lako do trijumfa, ali pitala se i Francuska. Prvo je u 79. minutu Manges Aklijuš skrenuo oštar centaršut Majkla Olisea u mrežu, a onda se desila potpuna drama kada je Francuska iznudila penal, a mrežu je za produžetke pogodio Žan-Filip Mateta.

Španci su preuzeli konce u produžetku, Serđo Kameljo u produžetku je prvo matirao Arnau Tenasa po četvrti put na ovoj utakmici u 100. minutu i vratio Špance u vođstvo. Isti igrač postigao je gol i u 120. minutu za konačnih – 5:3.