PREMIJER LIGA / 29. KOLO

Fulam poslije 11 godina osjetio čari pobjede nad Totenhemom

Od 2013. navijači Fulama čekali su trijumf nad Totenhemom u Premijer ligi. Upravo današnji dan će biti zapisan kao dan kada su prekinuli niz bez pobjede protiv gradskog rivala. Kolibari su sa ubjedljivih 3:0 ugušili Pijevce – po prvi put od 17. marta 2013. godine.

U samom finišu prvog poluvremena pala je odbrana gostiju. Antoni Robinson je odlično ubacio loptu ka Rodrigu Munizu koji pogađa za prednost Fulama na poluvremenu.

Samo četiri minuta u drugom dijelu igre bilo je potrebno da Krejven kotidž ponovo eksplodira. Timoti Kastanj je imao plan da oštro ubaci loptu što je i uradio, ali je njenu putanju presjekao Saša Lukić i time iznenadio odbranu Totenhem.

Potpuni nokaut stigao je u 61. minutu. Poslije šuta Kalvina Bizija lopta se odbila pravo na nogu Rodriga Muniza koji je ponovo zatresao mrežu Totenhema. Brazilcu je ovo sedmi pogodak na posljednjih sedam nastupa u Premijer ligi po čemu je najefikasniji u Premijer ligi od početka februara.

Barnli – Brentford 2:1