1. CFL / 28. KOLO

Furioznih 25 minuta Sutjeske ostavilo Jezero bez odgovora

Četvrtu pobjedu u pet mečeva od kada je na klupi Miljan Radović upisali su fudbaleri Sutjeske. Danas je u Nikšiću savladano Jezero rezultatom 2:1. Ovim trijumfom Sutjeska je pobjegla Plavljanima na četiri boda u borbi za treće mjesto.

Fenomenalnih uvodnih 25 minuta Nikšićana napravilo je tas na vagi danas. Petostruki šampion Crne Gore poveo je u 12. minutu. Korner je izveo Marko Vučić, a na pravom mjestu ispred peterca gostiju bio je Anto Babić.

Strijelac prvog gola, Anto Babić. (Foto: FSCG)

Nastavio je domaćin da napada žestoko, a inicijativa je na naplatu stigla u 24. minutu. Poslije lijepe akcije na 2:0 povisio je Vasko Kalezić.

Nisu se gosti sa sjevera predavali. U drugo poluvrijeme izašli su mnogo otresitije i ofanzivnije. Prednost domaćina smanjena je u 72. minutu prelijepim pogotkom Marka Šimuna iz slobodnog udarca sa više od 20 metara udaljenosti. Ipak, to je bilo sve što su uspjeli da urade pa je poraz bio neizbježan.

Arsenal – Rudar 4:2

Maraš 26, 43, Kordić 31, Milić 90+3 – Bulatović 22, Apija 75(p)

Jedinstvo – Dečić 0:2