PREMIJER LIGA / 24. KOLO

Galager poništio ljepoticu Lerme

U posljednjoj utakmici 24. kola engleske Premijer lige fudbaleri Čelsija slavili su na gostovanju Kristal Palasu – 3:1.

Domaćin je na isteku pola sata igre došao do prednosti na spektakularan način. Prvo je Noni Madueke bio prilično neoprezan što je Džeferson Lerma iskoristio, oduzeo mu loptu i potom raspalio sa nekih 20 metara. Golman Plavaca, Đorđe Petrović, bio je potpuno nemoćan, a svojom paradom uljepšao ovaj pogodak.

Početak drugog poluvremena kasnio je zbog problema sa opremom sudije Majkla Olivera. Ta iznenadna pauza nije poremetila goste. Poslije samo minut i po igre u drugom poluvremenu Plavci stižu do poravnanja. Malo Gusto je centrirao, a na pravom mjestu bio je Konor Galager.

Vratio je taj pogodak energiju i vjeru igračima Čelsija da mogu do pobjede. Pritisak se isplatio u prvom minutu nadoknade. Rahim Sterling je sjajno uposlio Kola Palmera koji je vratio loptu na ivicu kaznenog prostora odakle je Galager hirurški preciznim udarcem preokrenuo rezultat.

Šah mat uslijedio je samo dva minuta kasnije. Kristal Palas je odmah po primljenom drugom golu krenuo na sve ili ništa i to im se nije isplatilo. Plavci su krenuli u kontru, Palmer je povukao, uposlio Enca Fernandeza koji je sigurno realizovao veliku priliku u kojoj se našao.