PREMIJER LIGA / 7. KOLO

Galebovi za 18 minuta okrenuli 0:2 protiv Pijevaca

Kakav kiks Totenhema na Ameksu u poslednjem meču 7. kola Premijer lige! Pijevci su imali dva gola viška na poluvremenu, ali su za 18 minuta primili tri gola i ostali praznih ruku u Brajtonu – 3:2.

Pijevci su poveli u 23. minutu. Destini Udogi je izvršio pritisak na 40 metara od protivničkog gola, Džejms Medison osvojio loptu, dodao je Dominiku Solankeu, ovaj odmah Brenanu Džonsonu, a Velšanin po zemlji matirao Barta Ferbrugena.

Džonson je tako postao prvi fudbaler Totenhema poslije 2019. godine i Harija Kejna koji je postizao golove na šest uzastopnih mečeva u svim takmičenjima. Reprezenativac Velsa je već premašio učinak iz cjelokupne prošle sezone kada se pet puta upisao u listu strijelaca.

Dva gola viška ekipi Angelosa Postekoglua donio je Medison u 37. minutu udarcem sa 15 metara – lopta se izmigoljila ispod mladog holandskog golmana.

Sigurno su Pijevci pomislili u tim momentima da će u kljunu odnijeti cijeli plijen za Londonu. Međutim od 48. do 66. minut doživjeli su totalni pad, a Galebovi uzlet.

Najprije je Jakuba Minteh pogodio sa sedam metara, pošto su i Miki van der Ven i Udogi promašili loptu prilikom centaršuta Kaoru Mitome.

Zatim se Žoržinjo Ruter dobro ubacio između štopera Totenhema i udarcem po zemlji izjednačio na 2:2.

Potpuni preokret i sva tri boda Brajtonu donio je bivši fudbaler Mančester junajteda i Arsenala, Dani Velbek, glavom.

Totenhem je deseti put poražen nakon što je imao dva gola prednosti i prvi su tim u Premijerligi sa dvocifrenim brojem tako neugodnih poraza.