KOPA AMERIKA

Gaučosi rutiniraju i bez Mesija, Čile pakuje kofere

U noći za nama kompletirana je grupa A ovogodišnje Kopa Amerike. Aktuelni svjetski šampioni i branioci titule na Kopa Americi, Argentinci, sa laganih 2:0 nadigrali su Peru i tako sa maksimalne tri pobjede uz gol razliku 5:0 okončali grupnu fazu.

Gaučosi su bili lišeni pomoći najboljeg fudbalera u istoriji ovog sporta, Lionela Mesija, koji je zbog povrede meč odgledao sa klupe. Ipak, meč viner za tim Lionela Skalonija bio je Lautaro Martinez sa dva gola.

U prvom dijelu igre nije bilo pogodaka, ali se mreža Perua zatresla već u drugom minutu drugog poluvremena. Odlična akcija Argentine krenula je iz posljednje linije, Anhel di Marija je proigrao Martineza, a napadač Intera laganom egzekucijom šalje loptu iza leđa golmana Pedra Galezea.

Pitanje pobjednika moglo je biti riješeno u 72. minutu, ali je sa bijele tačke neprecizan bio Leandro Paredes. Ipak, četiri minuta prije isteka regularnog toka Lautaro se izborio za loptu i lagano pogodio za 2:0.

U drugoj utakmici večeri koja je bila praktično nokaut meč nije bilo golova između Kanade i Čilea. Takav ishod više je odgovarao Kanađanima koji su sa četiri boda otključali vrata nokaut faze dok će Čileanci morati da spakuju kofere i napuste svoj hotel.