BUNDESLIGA/24. KOLO

Girasi ispisao istoriju Štutgarta

Napadač iz Gvineje, Serhou Girasi, postigao je oba gola za Štutgart u pobjedi na gostovanju Volfzburgu od 3:2 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 24. kola Bundeslige.

Girasi je tako ispisao istoriju kluba iz grada Mercedesa pošto je postao prvi igrač Švaba kojem je pošlo za nogom da postigne 19 golova u prva 24 meča u sezoni.

Gvinejac je mrežu Vukova načeo glavom, na centaršut Maksimiljana Mitelštada u 14. minutu.

Rezultat je izjednačio Joakim Mele, preciznim udarcem nakon odlične akcije ekipe Nika Kovača na lijevoj strani.

Danac je od junaka izrastao u tragičara kada je u svom kaznenom prostoru oborio Enca Miloa. Loptu je na kreč postavio Girasi i još jednom matirao Koena Kastelsa.

Sudbinu domaćih zapečatio je Joša Fagnoman u 77. minutu plasiranom loptom sa desnog ćoška šesnaesterca u suprotni ugao gola.

Lukas Enmeča je u 82. minutu iskoristio gužvu u šesnaestercu Švaba nakon prekida da sa pet metara ublaži poraz Volfzburga.

Ekipa iz grada Folksvagena već devet mečeva ne zna za trijumf. Zeleni su poslednji put slavili 16. decembra prošle godine na gostovanju “fenjerašu” Darmštadu.

Sa druge strane, Štutgart je stigao do 50. boda što je najbolji učinak ekipi iz grada Poršea ikad u prva 24 kola.

Bohum – Lajpcig 1:4 (1:1)