Gol i asistencija Kejna na debiju u Bundesligi

Vječiti šampion Njemačke po novu salataru je krenuo sa omiljene destinacije – Bremena. Bajern Minhen je na otvaranju nove sezone Bundeslige savladao Verder 4:0 (1:0). Bila je to 15. uzastopna pobjeda Bavaraca na Vezeru, što je apsolutni rekord Bundeslige.

Najveća akzivicija najtrofejnijeg njemačkog kluba, Hari Kejn, upisao je gol i asistenciju na debiju u Bundesligi. Dojučerašnji fudbaler Totenhema je već u 4. minutu uposlio Liroja Sanea, a ovaj rutinski matirao Jirija Pavlenku.

Najbolji strijelac u istoriji engleske reprezentacije je u 75. mintu na asistenciju Alfonsa Djevisa duplirao vođstvo gostiju.

Na 3:0 je svojim drugim golom postavio Sane u 90. minutu, tako što je krunisao odličnu akciju svog tima i asistenciju Tomasa Milera, koji je zamijenio Kejna.

Ipak, nije ni tu bio kraj Bajernove goleade, pošto je Matis Tel u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena poslao “bombu” u bliži ugao za 4:0.