BENFIKA IPAK POBIJEDILA

Golman Šavesa odbranio tri penala i nije proglašen za igrača utakmice

Hugo Souza, golman Šavesa, FOTO: Sports Press Photo/SIPA USA/Pixsell

Kakva utakmica u Lisabonu! Tri penala, tri odbrane golmana, devet žutih kartona i na kraju pobjeda favorita u režiji supertalentovanog 19-godišnjaka.

Sve se ovo desilo na meču 27. kola portugalske lige u kojem je Benfika poslije “Tantalovih muka” uspjela da sruši Šaves, ili bolje reći golmana gostiju Huga Souzu, te pobijedi 1:0 i ostane u mrtvoj šampionskoj trci sa Sportingom.

Brazilski golman, koji je stigao na pozajmicu iz Flamenga, zaustavio je tri udarca sa bijele tačke napadačkim vedetama Benfike. U prvom poluvremenu nije uspio da ga savlada argentinski čarobnjak Anhel Di Marija, dok je u drugom poluvremenu odgovornost preuzeo Artur Kabral, ali je Souza zaustavio udarac zemljaka, sudija Maljeiro je singalizirao da su fudbaleri prerano ušli u kazneni prostor, Kabral je ponovio jedanaesterac, ali opet je Souza rekao – ne!

Nastavila je Benfika uraganski da napada, uputila čak 19 udaraca ka golu rivala, a Souza je popustio u 68. minutu – matirao ga je 19-godišnji Žoao Neveš biser Benfikine škole koji je ove godine već debitovao za seniorski nacionalni tim Portugala.

Na kraju, Hugo Souza je pretrpio i veliku nepravdu, jer su organizatori i čelnici lige nagradu za “Fudbalera utakmice” uručili talentovanom Nevešu uprkos odbranjenim penalima golmana Šavesa.

“Nema sumnje da je Neveš odličan fudbaler i biće veliki igrač, ali šta je bilo potrebno još da uradim da me smatraju najboljim na terenu”, pitao se nakon utakmice razočarani Souza.