2. CFL / 25. KOLO

Golmani dominirali u Ulcinju, Bokelj ostaje lider

U velikom derbiju Druge fudbalske crnogorske lige fudbaleri Otranta i Bokelja remizirali su na stadionu Velika plaža – 0:0. Ovo je treći put ove sezone da se duel dva prvoplasirana tima na tabeli završava bez pobjednika samo što su prethodni dueli završavani rezultatom 1:1.

Oba tima su nastavila svoj niz bez poraza. Otrant sada nije poražen na 15 mečeva u nizu, dok Kotorani nisu osjetili gorčinu poraza već osam utakmica. Jasno je da ovaj rezultat više odgovara Bokelju koji ostaje prvi i poslije 25. kola sa dva boda više.

Ulcinjani su nastavili crni niz u domaćim utakmicama sa Bokeljom. Naime, Otrant već 15 godina nema pobjedu nad Kotoranima na svom terenu. Od tada su ova dva tima 12 puta ukrstili koplja na Velikoj plaži (računajući i današnji susret), a Bokelj je slavio šest puta, dok je isto toliko puta bilo i neriješeno.

Tim Dejana Vukićevića je prvi zaprijetio. U petom minutu Halil Muharemović istrčao je sam pred golmana Stefana Spasojevića, pokušao je da asistira Ajumu Nišimuri, ali je Japanac zakasnio za djelić sekunde na drugoj stativi.

Gosti su uzvratili u 22. minutu. Neoprezan na sredini terena bio je Valjmir Nafiu, a Igor Poček je povukao kontru i odlično uposlio Marka Bojovića koji je izašao ispred golmana Jasmina Agovića koji mu je prvobitno odbranio, ali se lopta vratila igraču Bokelja koji je ponovo pokušao, ali je Otrant sa gol linije spasio Stefan Vico.

Već u drugom minutu nastavka veliku priliku imao je domaći tim. Poslije centaršuta Anđela Rudovića pokušao je Miloš Mugoša sa nekih šest-sedam metara, ali je odlično odreagovao golman Spasojević.

Sličnu situaciju, samo na drugoj strani terena, imali smo u 62. minutu. Poček je izveo slobodan udarac, centrirao, najviši u skoku je bio Balša Ćetković, ali je njegov udarac zaustavio Agović.

Posljednju priliku na meču vidjeli smo u 86. minutu. Ponovo je Bojović istrčao sam pred golmana domaćih, ali je Agović još jednom fenomenalno intervenisao i spasio Otrant poraza.

Otrant – Bokelj 0:0

Grbalj – Lovćen 1:0