Golmani su ponovo tihi heroji

Nije nas ponovo razočarala Liga šampiona, štaviše sinoć smo vidjeli jedan od najspektakularnijih mečeva u posljednjih par godina u elitnom takmičenju.

Naravno, mislimo na utakmicu koja se igrala na Parkenu gdje se Kopenhagen vraćao iz mrtvih i na kraju sa 4:3 savladao Mančester junajted.

Ipak, osim fenomenalnih golova, uzbudljivih mečeva u Ligi šampiona ne zaboravljaju ni maestralne odbrane golmana, pa su ponovo izdvojili najbolje.

Počeli su sa golmanom Reala. Andrij Lunin nije bio planiran da počne meč ali povreda Kepe na zagrijavanju učinila je da se Ukrajinac nađe između stativa. Poslije samo šest minuta igre vratio je za ukazano povjerenje – odbranio je penal Alvaru Đalu.

Selimo se u Salzburg. Aleksandar Šlager je fenomenalnim refleksom i paradom skrenuo udarac Lautara Martineza, koji je išao u gol, na prečku.

Union Berlin je u Napulju prekinuo niz od 12 poraza u nizu, a vjerovatno najzaslužniji bio je Frederik Renov, Danac na golu Uniona. Iz elitnog takmičenja izdvojili su njegovu odbranu Pjotru Zjelinskom u prvom poluvremenu.

Velikog trijumfa Kopenhagena nad Junajtedom ne bi bilo bez Kamila Grabare koji je “skinuo” nevjerovatan šut Rasmusa Hojlunda.

Za kraj prikazali su nam i sjajnu odbranu golmana Brage, Mateusa, koji je skinuo šut Braima Dijaza sa 10 metara od gola.