Grickali su se nokti na Marakani – Zvezda doživjela pomračenje, talisman Bukari spriječio poraz

U utakmici koja je okarakterisana, kako na Ostrvu vole da kažu “Must win match”, Crvena zvezda nije uspjela da slavi. U fenomenalnom ambijentu Crveno-bijeli su kod kuće remizirali sa nezgodnog ekipom Jang Bojsa – 2:2. U meču punom preokreta, uzbuđenja i nezvjesnosti bilo je svega. Zvezda je povela golom Endijajea, u drugom poluvremenu doživjela 13-minutno pomračenje, a to su iskoristili Ugrinić i Iten, da bi u finišu utakmice najbolji igrač na terenu, Osman Bukari obezbijedio kakav-takav bod za Crvenu zvezdu.

Pred krcatim tribnama i frenetičnom atmosferom beogradskog stadiona “Rajko Mitić”, ili ako vam je draže “Marakana”, vrlo zanimljivih prvih 45 minuta.

Prvu veliku šansu imao je domaćin, Endijaje je na asistenciju Korejca Hvana pokušao atraktivno, štiklom da savlada Raćopija, ali je golman Jang Bojsa iz neposredne blizine uspio da poništi majstorski potez Senegalca.

Nakon uvodnog presinga Crveno-bijelih počeli su Švajcarci da hvataju ritam i opasno su zaprijetili u 25. minutu kada je Garsija lansirao projektil desnom nogom, ali fantastičnom paradom Glazer je poslao loptu u korner.

I onda 37. minut iskusni Dragović sportski lukavo i brzo izveo je prekršaj, supersonični Bukari je pratio pas svog kapitena, a onda uposlio Endijajea koji sa pet metara trese mrežu. U prvi mah sudije su singalizirale ofsajd, ali je nakon dva minuta iz VAR sobe stigla potvrda da je sve čisto – Marakana je eksplodirala!

Odlični Bukari je potom još jednom pobjegao odbrani gostiju, sam završio akciju, zatresao mrežu, sudije su opet singalizirale nedozvoljenu poziciju i ovoga puta pogodile – ostalo je 1:0 za Crvenu zvezdu.

Mogao je Jang Bojs u samom finišu poluvremena do izjednačenja, ali još jedna maestralna intervencija Glazera – izraelski golman nije dozvolio lopti koju je uputio Ugrinić, a ona usput zakačila Montera, da završi u mreži…

Na startu drugog poluvremena muk u Beogradu, izuzev grupe od stotinjak gostujućih navijača koja se po prvi put čula na najvećem stadionu u Srbiji kada je Jang Bojs u 48. minutu poravnao – 1:1. Ugrinić je odlično pratio akciju svog tima, pobjegao svom čuvaru, Stameniću i uspio da zatrese mrežu nakon odličnog pasa Montera. Ugrinić je 24-godišnji Srbin koji je prošao sve mlađe kategorije reprezentacije Švajcarske.

Samo 120 sekundi kasnije, baš kao i u prvom poluvremenu Glazer je spašavao Crvenu zvezdu – šokirana i pospana odbrana Beograđana zaboravila je Itena koji je šutirao, ali čuvar mreže iz Izraela opet na visini zadatka.

I treći put se zatresla mreža Raćopija, ali drug put neregularno – Hvan je povukao kontranapad, šutirao je Endijaje, potom i pomenuti Korejac, da bi lopta stigla do Endijaje koji daje gol, ali očigledno se aktivirao iz ofsajd pozicije.

U 60. minutu jedanaesterac za Jang Bojs. Lopta je nakon udarca Garsije pogodila u ruku Đigu, glavni arbitar na meču Kolum prvobitno nije vidio situaciju, ali dobio je pomoć VAR-a i uvjerio se u jedanaesterac. Iskusni golgeter Iten je preuzeo odgovornost i hladnokrvno pogodio za totalni preokret u Beogradu – 1:2.

U 68. minutu šansu sa klupe dobio je Katai, koji ove sezone kod Bahara dobija šansu na kašičicu, a samo 60 sekundi nakon što je kročio na teren Marakane mogao je da se upiše u strijelce, pokušao je glavom, ali odbranio je Raćopi.

Napadala je Crvena zvezda, Katai je unio mnogo živosti, ali propustio i novu dobru priliku u 78. minutu – ovoga puta je na centaršut Mijailovića šutirao glavom, lopta je prozujala nekoliko milimetara pored stative gola Jang Bojsa.

Potpuno se otvorio aktuelni prvak Srbije i svjesno ostavljao mnogo prostora u svojih 50 metara što su gosti umalo kaznili i stavili tačku na meč – Ganvula je neometan sa šest-sedam metara glavom poslao loptu preko prečke.

Zvezdin rezervista Kraso, koji je postigao šest golova ali samo jedan u posljednjih osam utakmica, bio je u solidnoj šansi u 85. minutu. Očajno je zahvatio loptu – visoko preko gola. Međutim, već u sljedećem napadu reprezentativac Obale Slonovače uposlio je večeras nezastauvljivog Bukarija koji sa desne strane postiže nesvakidašnji gol. U prvih mah izgledalo je da je 24-godišnjak iz Gane pogodio spoljni dio mreže, ali ne, već prvi ugao Raćopijevog gola. Možda je Bukari želio i da centrira, ali potpuno je nebitno, semafor na Makarani pokazivao je 2:2!

Tražila je Zvezda preokret i pobjedu, napadala do samog kraja, zaprijetila preko Mijailovića čiji je udarac uspio da zaustavi Raćopi, šansu je imao i Olanjika, ali bio je u ofsajdu…Posljednje uzdahe na Marakni izazvao je Katai, iz teške pozicije uspio je da zahvati loptu, ali šutirao je pored gola.

Bio je ovo meč u kojem je Crvena zvezda morala da slavi ukoliko želi nešto da napravi u Ligi šampiona. Sada će biti sve teže.