PREMIJER LIGA / 37. KOLO

Gvardiol se uživio u ulogu napadača

Fudbaleri Mančester sitija su pobjedom nad Fulamom 4:0 (1:0) preuzeli čelnu poziciju na tabeli Premijer lige. Utakmicu 37. kola na Krejven kotidžu je sa dva pogotka obilježio hrvatski štoper, Joško Gvardiol.

Građani su poveli u 13. minutu, kada se nakon odlične akcije cijelog tima i asistencije Kevina De Brujnea, Gvardiol ubacio iza leđa čuvara i sa desetak metara pogodio po zemlji.

Prednost Sitija udvostručio je Fil Foden udarcem sa 15 metara u 59. minutu.

Gvardiol je u 71. minutu povisio na 3:0. Hrvatski štoper je u maniru rasnog strijelca uklizao na drugu stativu, poslije centaršuta Bernarda Silve i iz teške pozicije pogodio mrežu.

Konačan rezultat postavio je Hulijan Alvarez iz jedanaesterca u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena. Interesantno, bila je ovo 16. vezana pobjeda Sitija nad Kolibarima i osmi uzastopni meč dva tima u kome je sviran penal protiv Fulama.