Gvardiolini džokeri nokautirali Njukasl

Dueli Njukasla i Mančester sitija nikada ne raočaraju. Danas su Građani potukli Svrake na Sent Džejms Parku poslije velikog preokreta u 21. rundi Premijer lige, 3:2.

Goleada je počela magičnim dodirom Bernarda Silve u 26. minutu. Kajl Voker je centrirao oštro po zemlji, a omaleni Portugalac je petom loptu poslao iza leđa Martina Dubravke.

Nije se dugo čekalo na odgovor Njukasla koji je u dva minuta preokrenuo stvari na terenu. Bruno Gimaraeš je u 35. minutu spojio sa golom Aleksandera Isaka, a švedski napadač sigurno je realizovao veliku šansu u kojoj se našao. Potpuni preokret i delirijum na stadionu donio je Antoni Gordon lijepim solom golom sa boka.

U drugom poluvremenu prvi potez koji je Pep Gvardiola povukao bilo je uvođenje Kevina de Brujnea. Samo pet minuta pošto je kročio na zelenu površinu Belgijanac je “isplatio” svoj ulazak. Mnogo prostora su mu na ivici kaznenog prostora dali fudbaleri Njukasla, a De Brujne u tim situacijama ne griješi – hirurški precizan udarac sa 17-18 metara za poravnanje rezultata.

Potpuni preokret šampionu Engleske, Evrope i svijeta donio je Oskar Bob svojim prvim golom u Premijer ligi u karijeri. Zanimljivo, mladi Norvežanin je bio druga izmjena Gvardiole u drugom dijelu igre te mu je i on donio gol kao prethodno Kevin de Brujne čija je asistencija prethodila ovom pogotku.

Čelsi – Fulam 1:0