PREMIJER LIGA / 18. KOLO

Haland otključao Brentford

U odloženom meču 18. kola engleske Premijer lige fudbaleri Mančester sitija savladali su Brentford sa 1:0 i tako prišli na samo bod zaostatka od prvoplasiranog Liverpula.

Dugo su prvaci Evrope i Engleske tražili put do mreže gostiju koji su se jako organizovano branili. Tokom prvog poluvremena bilo je prili na obje strane, ali su mreže mirovale.

Pad Brentfordovog bedema dogodio se u 71. minutu. Poslije dužeg vremena gosti su u nešto većem broju krenuli u napad – i to ih je skupo koštalo. Izgubljena lopta ispred Sitijevog šesnaesterca otvorila je kontru Građana. Rodri je uposlio Hulijana Alvareza koji je proslijedio loptu Erlingu Halandu. Norvežanin je iskoristio klizanje Kristofera Ajera i izašao sam pred golmana Marka Flekena i rutinski ga savladao.

Haland je ovim golom još jednom ispisao istoriju. Uspio je da postigne gol protiv svakog tima protiv kojeg je igrao u Premijer ligi. Ukupno ove sezone ih je sakupio 17 u najjačoj engleskoj ligi, a ukupno u svim takmičenjima u tekućoj sezoni ima 22 gola.

Nakon ovog meča vodeći trojac Premijer lige ima jedan broj mečeva, a razlika između tri tima je samo dva boda. Očekuje nas vrhunska borba za titulu do kraja sezone.