PREMIJER LIGA 24. KOLO

Haland pojeo Karamele

Siti je apsolutni favorit, FOTO: Pixell

Fudbaleri Mančester sitija sa dosta muke uspjeli su da savladaju Everton na otvaranju 24. kola Premijer lige, 2:0. Ključna figura meča bio je dvostruki strijelac Erling Haland koji je otključao bravu gostujućeg tima.

Bez šuta u okvir gola u prvom poluvremenu bili su Građani, a tek u 70. minutu su domaćini prekinuli agoniju, posle gužve i odbitaka, lopta je stigla do Halanda koji je zakucao loptu u mrežu.

Tačku na meč stavio je upravo Norvežanin u 85. minutu, kada je Everton izgubio loptu skoro kod korner zastavice, ali se lopta ekspresno stvorila pred njihovim golom. Kevin De Brujne je spojio Halanda sa golom, a golgeter je otresao čuvara i matirao Džordana Pikforda za 2:0 i deseti vezani trijumf Sitija.

U narednom kolu Siti kod kuće dočekuje Čelsi, ali će prije toga u Dansku na noge Kopenhagenu u osmini finala Lige šampiona.

Everton kod kuće 19. februara čeka Kristal Palas.