Harakiri Bajerna usred Minhena, Borusija ima priliku za titulu nakon 11 godina

Bajern kapitulirao na Alijanc areni. Foto: Nordphoto GmbH/Straubmeier/Pixsell

Bajern Minhen šokantno je izgubio kod kuće od Lajpciga 1:3 i pružio priliku Borusiji Dortmund da stigne nadomak titule šampiona Njemačke.

Nakon 10 vezanih titula, tim Tomasa Tuhela je harakirijem pred svojim navijačima napravio kiks koji bi ga mogao ostaviti bez ičega. Ukoliko Borusija sjutra u gostima pobijedi Augzburg imaće dva boda više od aktuelnog šampiona svega kolo prije kraja Bundeslige.

Vođstvo Bavarcima u 25. minutu donio je Serž Gnabri, koji je s lijeve strane rezantnim udarcem pogodio na prvu stativu i u tim trenucima približio njemačkog giganta tituli.

Bio je to njegov peti gol u posljednje četiri utakmice, a ukupno 17. za Bajern ove sezone. Činilo se za još jedan siguran hod prema trijumfu.

Međutim, Lajpcig je čekao svoju šansu i dočekao je u 65. minutu. Kontranapad, lopta u nogama Konrada Laimera i let lopte pod prečku za 1:1 i šok na Alijanc areni.

Austrijski vezista potpisao je treći pogodak u sezoni, odnosno drugi od februara mjeseca, kada je pogodio protiv Volfsburga.

I umjesto očekivane defanzive, gosti su osjetili krv slavnog suparnika i potom ga nokautirali u 10 minuta nastavka i to oba puta iz penala. Prvo je u 76. sa bijele tačke za preokret pogodio Kristofer Nkunku.

Potom je u 86. i Dominik Soboslaj bio siguran sa 11 metara za konačnih 1:3 i prvu pobjedu Lajpciga u istoriji nad Bajernom u Minhenu.

Na taj način Lajpcig je obezbijedio učešče u Ligi šampiona sljedeće sezone. Na drugoj strani, navijači Bajerna i prije kraja utakmice napustili su stadion i time pokazali što misle o očajnom radu kluba ove sezone, na čelu sa Oliverom Kanom i Hasanom Salihamidžićem.

Bavarcima titula visi o koncu, a sada se sve pita Borusija Dortmund, koja je dobila neočekivan poklon i ima savršenu priliku da uz dvije pobjede nakon 11 godina čekanja stigne do devet titule i istovremeno prekine decenijsku dominaciju najvećeg rivala iz Minhena.