LIGA KONFERENCIJA / KVALIFIKACIJE

HELSINKI – DEČIĆ 1:0 Dva poništena gola u Finskoj, Tuzani kod kuće imaju čemu da se nadaju

Fudbaleri Dečića poraženi su od Helsinkija 1:0, u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Finci su do gola došli iz gotovo jedine prave prilike, pa naš predstavnik može sa pravom da se nada preokretu pred svojim navijačima u Podgorici.

Početak meča u glavnom gradu Finske protekao je mirno, prvi okusaj za domace imao je Ozen Kokču ali je siguran na golu bio Igor Nikić. Uprkos posjedu domaćina Dečić je djelovao disciplinovano i u par navrata pokušao da iz kontri dodju do izgledne prilike.

Tuzani su prvi put zaprijetili u 21. minutu kada je šutirao Lukas Puleo, ali je lopta otišla pored gola. Par minuta kasnije iz lijepe kontre koju je predvodio Puleo lijepo je centritao, Asmir Kajević pogodio mrežu rivala, ali je ujedno bio u nedozvoljenoj poziciji.

Uslijedio je miran finiš u ne tako atraktivnom prvom poluvremenu, što je naravno više odgovaramo Dečiću.

Drugo poluvrijeme nije počelo najbolje po Tuzane. Već nakon četiri minuta igre domaćin je poveo golom Li Ervina koji je naletio na odbijenu loptu i rutinski smjestio sa tri metra u gol Nikića. Bila je to jedina prava prilika za Helsinki od starta meča, i Finci su je konkretizovali.

Dečić je morao da krene ofanzivnije, što je i radio, najčešće preko Bojana Matića tražio put do mreže finskog predstavnika. U tim trenucima domaćin se povukao u svojih 16 metara.

Ironija, Tuzani su još jednom došli do gola, sada u 65. minutu. Postigao ga je Ognjen Stijepović, ali je sudija gol poništio zbog ranijeg prekršaja (pitanje je da li ga je uopšte i bilo).

Morao je Milorad Peković u igru da uvede i tešku artiljeriju u vidu Draška Božovića i Iljira Camaj, dok su igru napustili Matić i Kajević.

Dečić je preuzeo totalnu kontrolu nad utakmicom, a najbolju priliku za izjednačenje imao je u 81. minutu kada je glavom sjajno tukao Matija Božanović, ali je i pogodak prelijepom paradom spriječio Timen Nihuis.

Interesantan pokušaj imao je Augusto Čagas, kada je zahvatio volej koji mu je poslao Draško Božović. Bila je to gotovo preslikana akcija kao kada je postigao evrogol protiv Sutjeske, ali ovog puta se nažalost to nije dogodilo.

Bila je to ujedno i poslednja ozbiljnija prilika pred golom Helsinkija, pa će finski predstavnik za sedam dana u Podgorici doći sa golom prednosti.