Het-trik Votkinsa za kapitulaciju Brajtona

Fudbaleri Aston Vile su u sjajnoj formi, a to su dokazali u u prvom meču sedmog kola Premijer lige, gdje su savladali senzaciju dosadašnjeg dijela šampionata ekipu Brajtona 6:1.

Ovom pobjedom Vila se izjednačila na tabeli sa današnjim rivalom i broji 15 bodova. Već posle pola sata igre imali su tri gola viška, pa je već tada bilo jasno da su tri boda u džepu domaćina.

Mrežu gostiju načeo je Oli Votkins u 14. minutu, isti igrač je ubrzo po drugi put matirao Džejsona Stilea, da bi Pervis Estupinjan u 26. minutu autogolom donio Aston Vili nedostižnih 3:0.

Jedina svijetla tačka Golubova bio je Ansu Fati koji je dobio priliku od starta drugog dijela i postigao svoj debitantski gol.

Votkins je sjajnu partiju krunisao i trećim pogotkom (drugi het-trik u sezoni), zatim se i Džejkob Remsi upisao u strijelce, da bi konačnih 6:1 postavio Daglas Luis.

Ovo je ujedno i peti uzastopni trijumf Aston Vile nad Brajtonom.