Hrabar otpor Sokolića

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Lozani od Švajcarske 2:4 (1:3) u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Stekao se utisak da su naši mladi momci zaslužili povoljniji rezultat. Dva od četiri gola tokom prve dvije trećine meča su Crveni primili iz grešaka i smušenosti, jedan je bio majstorija napadača reprezentacije iz zemlje sira i čokolode, a jedan “bomba” veznjaka Sajdžija. Nakon četvrtog gola su pali, Nikola Ivezić morao da sprečava ubjedljiviji poraz. Ipak, kada je Dejan Perović smanjio na 2:4, naši momci su se razigrali, Ognjen Gašević i Emin Kujović su imali dvije izgledne prilike da potpuno zakomplikuju situaciju u samom finišu, ali nisu uspjeli.

Izbranici Nikole Rakojevića su odolijevali do 22. minuta, a onda su primili dva pogotka za 120 sekundi.

Nespretno razdvajanje živog zida iskoristio je Fabijan Rider, da pogodi iz slobodnog udarca za 1:0.

Dva minuta kasnije Frank Surdec je centrirao sa lijeve strane, Lars Viliger glavom majstorski matirao nemoćnog Nikolu Ivezića.

Sokolići su se vratili u igru u 29. minutu nakon odlične akcije. Nikola Janjić je na lijevoj strani uposlio Vasilija Adžića, vunderkind Budućnosti poslao kroz noge golmanu domaćih za 1:2.

Ipak, Valmir Matoši je samo 60 sekundi kasnije sa preko 20 metara vratio Švajcarcima dva gola viška.

Mogli su naši momci da ponovo priđu na samo gol zaostatka na startu drugog poluvremena kada je Dušan Vuković propustio lijepu šansu.

Smušenost u odbrani u 58. minutu koštao nas je četvrtog primljenog gola u 58. minutu, kada je Rider traljavo ugurao loptu u mrežu poslije prodora Surdeca po lijevom boku.

Konačan rezultat u 86. minutu postavio je Perović, preciznim udarcem sa 15 metara na asistenciju Balše Toškovića.

Crna Gora naredni meč u kvalifikacijama igra u utorak sa Albanijom u Rogožinu. Komšije su danas poražene u Finskoj 1:4.