Hrabra igra nije dovoljna – Struga eliminisala Budućnost

Igrao je srcem šampion Crne Gore ali nekada hrabrost i volja nisu dovoljni. Budućnost je eliminisana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija od Struge 4:3 (1:0) i tako završila svoju evropsku epizodu.

U dosta gledljivom meču plavo bijeli su od starta krenuli ofanzivno, i želja igrača koji su nošeni atmosferom bila je očigledna, pa je desant na gol Strugana mogao je da krene.

Nije se puno čekalo na prvi gol, već u sedmom minutu anulirana je prednost gostiju iz Makedonije. Centrirao je Ognjen Gašević, a Miomir Đuričković dočekao loptu i spretno je petom sproveo iza leđa golmana Struge.

Ipak, pravi šok samo tri minuta kasnije. Smušeno je djelovala odbrana Budućnosti a loptu je na sličan način, takođe nakon kornera kao u prethodnoj situaciji Đuri, u mrežu poslao Marjan Radeski i poravnao rezultat, a u ukupnom skoru donio novu prednost svom timu.

Nakon totalnog fudbala na početku, u nastavku dosta slabija igra oba tima. Opao je ritam, a konjica Mladena Milinkovića djelovala je nervozno što je rezultiralo da kapiten Petar Grbić, pomalo netipično, nakon prvog prigovora dobije žuti karton.

Budućnost je djelovala za nijansu bolje, sve do nadoknade vremena kada je podgorička odbrana još jednom zakazala i primila jeftin gol. Krenuli su gosti sa sredine terena u polukontru, a defanziva se “posvađala” što je iskoristio Besart Ibrahimi i dodao loptu do Radeskog koji je matirao Đorđija Pavličića za svoj drugi gol na meču, ali to nije bilo sve od prvog poluvremena.

Gotovo par sekundi prije poslednjeg zvižduka, faul je izborio Petar Grbić na ivici kaznenog prostora.

A onda, majstorija! Jedan od najvećih prospekata crnogorskog fudbala Vasilije Adžić postigao je prelijep gol iz slobodnjaka za 2:2. Bio je to gol nade za sve prisutne na Gradskom stadionu. Nakon toga, škotski sudija David Munro označio je kraj prvog dijela.

U nastavku, plavi su opet krenuli sa jasnim ciljem – po još jedan gol. A, pravi karambol desio se u 53. minutu. Nakon centaršuta Adžića,Đuričković je dobacio loptu do Vladana Adžića koji je “karate” potezom u petercu zahvatio loptu koja, po mišljenju sudija, nije prošla gol liniju, iako na snimku djeluje suprotno.

U 65. minutu desilo se ono što nije smjelo. Gotovo bezidejna Struga u drugom poluvremenu, iz jednog pasa bez ideje postiže pogodak. Vladan Adžić nije uspio da uštopuje loptu, a brzonogi Ibrahimi tukao je loptu i poslao je u lijevu stranu golu za novo vođstvo makedonskog tima.

Anemičan odnos posle primljenog gola umjeli su surovo da kazne gostujući igrači. Benjamin Šabani je bravurom ušao u 16 metara, Pavličić u prvi mah odbranio njegov udarac, ali je na pravom mjestu bio raspoloženi Radeski koji postiže gol i stavlja Budućnost u tešku situaciju.

Tu nije bio kraj goleadi, prinudni štoper na ovom meču Petar Sekulović bio je zadužen za sedmi pogodak na meču i kakvu takvu nadu. Primio je pas od Vasilija Adžića okrenuo se i odmah šutirao u stilu prave devetke. Sa tribina se orilo “nema predaje”.

Pjesma nije bila dovoljna za čudo uprkos pokušajima da se dođe do gola, a igrači iz makedonskog gradića bili su dovoljno skoncentrisani da mirno privedu utakmicu kraju.

Protivnik Struge u trećem kolu biće ekipa Svift Hesperanža iz San Marina koja je savladala Nju Seints 3:2.