Hrvatska ne griješi u meču odluke: Budimir srušio Jermene za plasman na EURO

Hrvatska nije pogriješila, Hrvatska se plasirala na Evropsko prvenstvo i tako zaključila listu od 20 timova koji su kroz kvalifikacije osigurali plasman na šampionat Starog kontinenta. Vatreni su večeras na Maksimiru, na zatvaranju kvalifikacija, srušili Jermeniju 1:0 i tako sa drugog mjesta u grupi D idu na EURO.

Čovjek odluke večeras bio je Ante Budimir. Napadač Osasune je u 43. minutu zatresao mrežu gostiju i to je bio konačni rezultat.

Hrvatska je tako proslavila šesti uzastopni plasman na Evropsko prvenstvo i poslala Velšane u baraž koji će se igrati u martu.

Velšani su večeras remizirali sa Turskom (1:1), iako su vodili od sedmog minuta golom Neka Vilijamsa. Nekih 40-ak minuta Vels je bio u Njemačkoj, ali je onda Budimir na Maksimiru načeo Jermene i više nije bilo nikakve dileme.

Od ostalih mečeva koji su odigrani večeras treba izdvojiti Rumuniju koja je bez poraza završila ove kvalifikacije, a večeras je savladala Švajcarsku na svom terenu (1:0).

Zanimljiv meč odigrali su Grčka i Francuska, a na kraju je bilo 2:2. Imali su Trikolori prednost, Grčka je preokrenula, ali je Jusuf Fofana donio bod gostima.

Nakon što je spuštena zavjesa na kvalifikacije, lista putnika u Njemačku izgleda ovako: Albanija, Austrija, Belgija, Češka, Danska, Engleska, Francuska, Hrvatska, Njemačka, Mađarska, Italija, Holandija, Portugal, Rumunija, Škotska, Srbija, Slovačka, Slovenija, Španija, Švajcarska i Turska.

Preostala tri učesnika saznaćemo nakon baraža koji se igra u martu.