NAKON 18 TRIJUMFA

I to se dogodilo – PSV nije pobijedio u Holandiji

Ofanzivac PSV-a Lozano na meču sa Utrehtom, FOTO: NESimages/Herman Dingler/DeFodi Images/DEFODI/PIXSELL

Meč 18. kola holandskog prvenstva između Utrehta i PSV-a završen je bez pobjednika – 1:1. Ne bi to bila mnogo važna vijest da popularni Filipsovci na ovaj način nijesu prekinuli fantastičan niz nepobjedivosti.

Naime, klub koji je u 24. navrata osvajao nacionalno prvenstvo, a posljednji put 2018. godine, do meča sa Utrehtom bio je u seriji od 18 trijumfa!

I sada je bio na putu ka pobjedi, jer je Johan Bakajoko već u 7. minutu pogodio za prednost gostiju. Ipak, Utreht je odigrao fenomenalno drugo poluvrijeme, bio mnogo bolji tim i uspio da izjednači u 53. minutu pogotkom Otmana Busaida.

Prvije ovo remi za PSV u prvenstvujoš od maja prošle godine, a posljednji put ekipa Petera Boša poražena je u januaru 2023. godine!