Ibraimi presudio blijedoj Budućnosti

Ibraimi presudio Budućnosti. Foto: Printscreen

Blijeda Budućnost izgubila je od Struge 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Crnogorski šampion položio je oružje u Ohridu na stadionu Biljanini izvori, gdje je predstavnik Sjeverne Makedonije zasluženo slavio minimalnim rezultatom.

Kada se podvuče crta – poraz od jednog gola razlike dobra je vijest za podgorički klub, s obzirom na prikazano, posebno u prvom poluvremenu. Struga je dirigovala igrom, imala posjed lopte 62 odsto, šest udaraca na gol, od čega četiri u okvir…

Domaćin je u 20. minutu bio nadomak gola. Devetka Struge Besart Ibraimi najprije je s desne strane slomio štopera Vladana Adžića, potom je ušao u kazneni prostor, prodao slalom i Petru Sekuloviću te pogodio prvu, bližu stativu gola Đorđija Pavličića.

Bilo je to upozorenje na koje se oglušila pogubljena Budućnost.

Novi-stari trener Mladen Milinković posmatrao je utakmicu sa tribina, a desetak minuta kasnije njegov sastav je kapitulirao. Igrači u plavo-bijelim dresovima bojažljivo su, kao uostalom tokom cijelog prvog poluvremena, vraćali loptu unazad, sve do mladog defanzivca Damjana Dakića koji je, želeći da iznese loptu, pogriješio i poklonio je domaćima.

Marjan Radeski proigrao je Ibrahimija, a 36-godišnji napadač s lijeve strane poslao prizemnu loptu u suprotni ugao i, ispostaviće se, donio pobjedu svom sastavu – 1:0. To je rezultiralo izlaskom iz igre indisponiranog Dakića, kojeg je u 38. minutu zamijenio Jovan Dašić.

U nastavku je Budućnost donekle popravila utisak, spustila posjed lopte na 50-50 i sve češće provodila vrijeme na polovini protivnika, pokazavši da može puno bolje nego u prvom dijelu. Ipak, nije uspjela da kreira ozbiljniju priliku pred golom Struge.

Istovremeno je naš predstavnik slabo koristio prekide. Zapravo, početnički.

Najbolji primjer je 80. minut kada je nakon kornera s lijeve strane lopta, umjesto u šesnaesterac protivnika, poslata unazad sve do centra i posljednjeg igrača Uroša Ignjatovića, a koji je potom poslao sporu i dugu loptu – poslavši je u naručje golmana Vedrana Kjosevskog.

Sve u svemu, sterlina i bezidejna Budućnost na kraju ima aktivan rezultat uoči revanša 1. avgusta (utorak) pod Goricom. Međutim, ako želi u 3. kolo i na megdan Nju Saintsu (Vels) ili Svift Esperanžu (Luksemburg), koji su sinoć remizirali 1:1, moraće da prikaže dijametralno kvalitetniju igru pred svojim navijačima.

U suprotnom, ovakvim pristupom završiće još jedno evropsko ljeto.