SERIJA A / 2. KOLO

Igranka Vlahovića u Veroni, Juveova rutina

Juventus je na dominantan način otvorio novu sezonu u Seriji A. Stara dama iz Torina je i u drugom meču slavila 3:0, protiv Verone u gostima. Do trijumfa su stigli najviše zahvaljujući sprskom napadaču Dušanu Vlahoviću.

Vlahović je postigao dva pogotka, prvi u 28. minutu nakon dodavanja Jildiza odlično se snašao u šesnaestercu domaćih između tri igrača. Do poluvremena je bilo 2:0. Nikolo Savina je duplirao prednost, na asistenciju Samuela Mbangule.

Srpski fudbaler je sjajno veče kompletirao u 53. minutu, kada je izveo najstrožu kaznu i postavio konačnih 0:3. Konkretniji je bio Juve i zasluženo stigao do lakog trijumfa.

Tresao je mrežu u sedmoj uzastopnoj sezoni u Seriji A, a tek su mu 24 godine.

U prvom meču dana Kaljari i Komo podijelili su bodove, odigrali su 1:1.

Domaći su prvi poveli preko Roberta Pikolija, a prvi bod za tim Seska Fabregasa u novoj sezoni zaslužan je bivši napadač Milana, Patrik Kutrone.

Parma – Milan 2:1