Dinamičan derbi na Stemford bridžu – VAR poništio dva gola

U derbiju prvog kola engleske Premijer lige fudbaleri Čelsija i Liverpula podijelili su bodove – 1:1.

Oba gola viđena su u prvom dijelu igre.

Prvi su do vođstva došli gosti. Mohamed Salah je fenomenalnim pasom kroz odbranu Plavaca spojio Luisa Dijaza sa golom, a Kolumbijac rutinski poslao loptu u mrežu domaćih.

Poslije 11 minuta Mohamed Salah pogađa mrežu, ali nakon VAR provjere utvrđeno je da Egipćanin bio u ofsajdu.

Kako to obično bude u fudbalu – Čelsi je samo osam minuta kasnije poravnao rezultat. Nakon centaršuta i odbijene lopte od strane odbrane Redsa, glavom je u kazneni prostor vraća Ben Čilvel, a na pravom mjestu se našao debitant Aksel Disasi za veliko slavlje na Stemford bridžu.

VAR jer poništio jedan gol i domaćima. Ben Čilvel je samo dva minuta od izjednačujućeg pogotka pogodio mrežu Alisona, ali i on se, kao prethodno Salah, našao u ofsajdu.

U drugom dijelu igre nije bilo previše prilika. Čelsi je više pokušavao da dođe do pobjede,ali Poketinovi momci nisu uspjeli da pronađu put do mreže.

Danas je odigran još jedan meč u kojem su Brentford i Totenhem podijelili bodove (2:2). Prvu rundu Premijer lige zaključiće Mančester junajted i Vulvsi sjutra od 21 čas.