Inter će igrati finale Lige šampiona, ali u Italiji gazda je Napoli

Fudbaleri Napolija pokazali su danas zašto su ove sezone najbolji u Italiji. U direktnom duelu sa Interom, finalistom Lige šampiona, slavili su sa 3:1 u 36. rundi Serije A.

Vjerovatno i ključni momenat utakmice dogodio se u 41. minutu kada je sudija Marineli pokazao drugi žuti karton vezisti Intera, Robertu Galjardiniju.

U drugom poluvremenu Napolitanci su pokazali svu moć. Zambo Angisa je pogodio u 67. minutu za vođstvo. Ostao je sam u kaznenom prostoru gostiju i iz okreta pogodio mrežu Onane.

Stadion “Dijego Armando Maradona šokirao je u 82. minutu Romelu Lukaku. Dimarko je oduzeo loptu defanzivcima Napolija, ubacio u peterac domaćih gdje je instiktivno reagovao Belgijanac.

Samo tri minuta kasnije – ponovo delirijum u Napulju. Di Lorenco se namjestio i prelijepo pogodio za velikih 2:1 novog šampiona Italije.

Pobjedu je u četvrtom minutu nadoknade potvrdio Gaetano iz kontre nakon što su Neroazuri izašli visoko u potrazi za drugim golom.