Inter odigrao za Ligu šampiona i Napolijev Skudeto

Gosens je postigao najljepši gol na utakmici, FOTO: Twitter

Spektakularna utakmica u 32. kolu italijanske Serije A završena je u korist domaćina nakon preokreta: Inter – Lacio 3:1! “Neroazuri” su osvojili važne bodove u gustoj trci za Ligu šampiona, a usput odigrali i za Napoli, koji će i matematički proslaviti Skudeto ukoliko savlada Salernitanu na “Maradoni” (15.00h).

Inače su mrežu na” Đuzepe Meaci” prvo zatresli “neroazuri” u 27. minutu, ali je VAR utvrdio da se Mhitarijan prilikom pogotka nalazio u nedozvoljenjoj poziciji – ofsajdu.
Samo 180 sekundi kasnije regularan pogodak, ali sa druge strane terena! Komplikovali su defanzivci domaćeg tima, Imobile oduzeo loptu, a vrsni tehničari Luis Alberto i Felipe Anderson odigrali “dupli pas” nakon kojeg je Brazilac pospremio loptu u mrežu. Za Andersona osmi prvenstveni pogodak.

Simone Inzagi u drugom poluvremenu nije mogao da čeka, lansirao je Lautara Martinesa u 61. minutu, a Argentinac se nakon 17 provedenih minuta na terenu upisao u strijelce. Gosens je požrtvovano uklizao, a Lukaku majstorski proigrao kolegu iz ofanzive koji efektnim potezom trese mrežu.

Totalna navijačka eksplozija na “Meaci” nastala je u 82. minutu kada je Lukaku upisao i drugu asistenciju, a ovoga puta je odličan pas Belgijanca iskoristio Gosens koji je prilikom pogotka povrijedio ruku i nažalost nije mogao da nastavi utakmicu. Pogledajte kako je to izlgedalo…

Tačku na meč stavio je Martines drugim pogotkom na utakmici. Iskoristio je Argentinac kardinalnu grešku Vesina, imao i malo sreće, ali ipak iz drugog pokušaja uspio da savlada Provedela.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić proveo je na terenu 86 minuta.

Lacio na drugom mjestu ima 61 bod, a Inter je sakupio 57, baš kao Milan i Roma.