Inter se poigrao sa Moncom

Čini se da kako sezona odmiče fudbaleri Intera sve više dominiraju Serijom A. Večeras su deklasirali Moncu na gostovanju – 5:1.

Ovo je ujedno prva pobjeda za Nerazure na stadionu Brianteo na drugom gostovanju.

Može se reći da je meč bio riješen već poslije 14 minuta igre. Prvo je u 12. minutu Hakan Čalhangolu iz penala doveo u vođstvo svoj tim, a samo dva minuta kasnije prednost je duplirao Lautaro Martinez na asistenciju Federika Dimarka.

Sve dileme je i definitvno otklonio Hakan Čalhanoglu na isteku sat vremena igre kada je povisio na 3:0.

Utješni pogodak za Moncu sa bijele tačke postigao je Mateo Pesina u 69. minutu. Ipak, Inter nije želio da se golgeterska noć tu zaustavi.

Momci Simonea Inzagija u samom finišu petardirali su protivnika. Prvo je Lautaro Martinez povećao u 84. na 4:1 – iz još jednog penala, a konačnih 5:1 postavio je Markus Tiram dva minuta prije isteka regularnih 90 minuta.

Đenova – Torino 0:0

Napoli – Salernitana 2:1